beIN Sports İhaleye Çıkılmasını İstiyor

Trendyol Süper Lig yayın ihalesiyle ilgili yaşanan gelişmelere bir yenisi eklendi. Yayıncı kuruluş beIN Sports’un ihaleye çıkılmasını istediği paylaşıldı. TRT Spor’dan Barış Yurduseven’in haberine göre beIN Sports sözleşmeyi uzatmayacağını dile getirdi ve yeni ihale yapılmasını talep etti.

Trendyol Süper Lig’de önümüzdeki dönemin yayıncısı belli olacak. Yaklaşık 2 yıl önce yapılması planlanan ihalenin önümüzdeki günlerde yapılması planlanıyor. İhale öncesinde birçok haber gündemi meşgul ediyor.

Barış Yurduseven’in haberine göre beIN Sports, TFF ile yayın sözleşmesinin uzatılmasına yanaşmadı. Yurduseven’e göre beIN Sports, TFF ile imzaladığı yayın sözleşmesini uzatmayı düşünmüyor. Yurduseven ayrıca yayıncı kuruluşun ihaleye çıkılmasını talep ettiğini sözlerine ekledi.

Yeni Teklif Yapılacak


beIN Sports’un sözleşmeyi uzatmak istememesi, ihaleye girmeyecek olması anlamına gelmiyor. Mevcut şartları iyileştirip yeni bir sözleşme imzalamaya sıcak bakmayan beIN Sports’un ihalede yine yer alması bekleniyor. Barış Yurduseven’in konuyla ilgili paylaşımı şu şekilde:

SON DAKİKA:
Yayıncı Kuruluştan TFF’ye…sözleşmeyi iyileştirip uzatmayı düşünmüyoruz ihaleye çıkın…

“ sözleşmeyi iyileştirip uzatmayı düşünmüyoruz ihaleye çıkın…”


Süper Lig Yayın İhalesi Süreci Başladı

TFF ve Kulüpler Birliği’nden oluşan yayın ihalesi komisyonu, 23 Kasım’da ilk toplantısını yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamayla ihale tarihi ve şartname konusunda mutabakat sağlandı. Bu da önümüzdeki günlerde yayın ihalesiyle ilgili tüm detayların kamuoyuyla paylaşılması anlamına geliyor.

Süper Lig dışında TFF’nin Ziraat Türkiye Kupası ve Trendyol 1!inci Lig için de ihale sürecini başlatması bekleniyor. Ziraat Türkiye Kupası RTÜK kuralları gereği şifreli yayınlanamadığı için hangi kanalların ihaleye katılacağı merak konusu.

Süper Lig, TFF 1'inci Lig ve Ziraat Türkiye Kupası yayın ihalesiyle ilgili önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun da konuyla ilgili detayları ve ihale tarihini kamuoyuyla paylaşacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki günler, yayın ihalesi açısından hareketli geçeceğe benziyor.