Electronic Arts şirketinin yayımcılığını yaptığı futbol serisi olan FIFA için yeni bir üyenin katılacağı resmiyete kavuştu. Evet, FIFA 17 resmi olarak bizleri karşısına çıktı. Kendisinden bir hayli emin olarak geldiğini gördüğümüz FIFA 17; insanların futbolun asla değişmediğini söylese de kendilerinin futbolu değiştirdiklerinin altını çizdi.


FIFA 17, Frostbite ile geliyor
Ignite Engine isimli oyun motoru ile geliştirilen seri, FIFA 17 ile bu çizginin dışına çıkarak; hepimizin Battlefield serisi ile yakından tanıdığı Frostbite oyun motoru kullanılarak daha gerçekçi karşılaşmaların bizleri beklediği belirtildi.

FIFA 17 ne zaman raflarda olacak?

James Rodriguez (Real Madrid), Anthony Martial (Manchester United), Eden Hazard (Chelsea) ve Marco Reus (Borussia Dortmund) gibi ünlü oyuncuları gördüğümüz tanıtım videosu ile bizleri heyecanlandıran ekip; FIFA 17 yapıtının çıkış tarihi olarak ise 29 Eylül tarihi gösterildi.

Fifa 17 Tek Kisilik Oyun Moduyla Geliyor:


Electronic Arts, EA Play konferansinda FIFA 17 için oldukça önemli bir açiklama yapti. The Journey ismiyle yeni tek kisilik oyun modu tanitildi.


The Journey modu, NBA 2K oyununu oynayanlara oldukça asina gelecektir. Bu modda Alex Hunter isimli bir çocugu oynayacagiz. Hunter'in kariyer basamaklarini tek tek çikmasini saglayacak ve her maç arasinda da videolarla kariyerinin gelisimini görecegiz.

Frostbite grafik motoruyla yenilenen FIFA 17, bu sene Amerika'da 27 Eylül'de, Avrupa'da ise 29 Eylül'de PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çikacak.