Facebook'un artık haber kaynağına da reklam getirmeyi planladığı söyleniyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook geçtiğimiz günlerde ikinci çeyreğe ait finansal sonuçlarını açıklamıştı. Bu sonuçlarda Facebook'un sadece mobil reklamlardan 656 milyon dolar kazandığı belirtilmişti. Halihazırda reklamlardan oldukça yüksek para kazanan Facebook, önümzdeki günlerde video reklamlara da yer vermeye başlayabilir.

Bloomberg'in yapmış olduğu habere göre Facebook, kullanıcılarının haber kaynağına 15 saniyeye kadar video reklam koyarak reklam gelirlerini arttırmayı planlıyor. Yani bildiğimiz TV reklamları ile aşağı yukarı aynı uzunlukta olacak olan bu reklamlar ileride kullanıcıların ana sayfalarında görünmeye başlayabilir. Ancak Facebook'un kullanıcılarının ana sayfalarında bir gün içerisinde en fazla 3 tane video reklam göstermeye izin vereceği söyleniyor.

Yaklaşık 1.5 milyar kullanıcıya ev sahipliği yapan Facebook'un bu günlük 2.5 milyon dolar değerinde video reklam satmayı planladığı söyleniyor. Bu yeni reklam servisinin ne zaman hayata geçeceği ise henüz bilinmiyor. Bakalım kullanıcılar bu duruma ne diyecek.

Kaynak: teknokulis